Hongaarse Dansen

Auteur:Jessica Duchen

  • Nederlands
  • 398 pagina’s
  • de Kern
  • september 2009
  • Samenvatting

    Karina is er niet zo zeker van dat ze de beste keuzes in het leven gemaakt heeft, maar ze is bereid daar drastisch verandering in te brengen. Wanneer haar beste vriendin bij een groot ongeluk betrokken is, wordt Karina gedwongen na te denken over haar eigen leven en gaat ze op zoek naar haar verleden. Ze ontdekt haar Hongaarse achtergrond en Roma-voorouders, wat haar leven voorgoed verandert. In een indrukwekkende familiegeschiedenis die bijna een eeuw omspant, worden heden en verleden met elkaar verweven door de verhalen van Karina, haar ouders Erzsebet en Denes, die de terreur in hun eigen land ontvluchtten en haar grootmoeder, de wereldberoemde violiste Mimi Racz. Karina beseft dat ze haar liefde en passie voor muziek niet langer kan ontkennen. Voor de lezers van Anna Enquist en Margriet de Moor’Jessica Duchen feteert ons met een prachtige roman over muziek en herinnering. Een familiekroniek waarin de liefde voor muziek, Hongarije en geschiedenis van elke pagina afspringt.’ The Independent on Sunday’Duchen is een overtuigend schrijfster.’ The Evening Standard’Absoluut onmogelijk om deze roman weg te leggen!’ BBC Music MagazineJessica Duchen groeide op in Londen en had twee passies, muziek en schrijven. Zij schreef biografieen over Gabriel Faure en Erich Wolfgang Korngold. Ze woont in Londen met haar echtgenoot, een violist. Eerder verscheen haar roman Wonderkind.www.jessicaduchen.co.ukAangrijpende familiegeschiedenis die de lezer meeneemt van het vooroorlogse Parijs en Boedapest via New York naar het hedendaagse Londen