De kinderkolonie (ebook), Manuela Piemonte | 9789026351051

Literatuur & Romans

Auteur: Manuela Piemonte

  • Nederlands
  • E-book
  • 9789026351051
  • Druk: 1
  • juni 2021
  • 320 pagina's
  • Adobe ePub

Samenvatting

De kinderkolonie van Manuele Piemonte is een historische roman over drie zusjes in een Italiaans jeugdkamp tijdens de Tweede Wereldoorlog. Over een onbekende pagina in de Italiaanse geschiedenis.

De kinderkolonie is een aangrijpende roman, gebaseerd op historische feiten, over het wrede lot van drie zusjes in Italië tijdens de Tweede Wereldoorlog. Wat begon als een vakantie van enkele weken, zou een gevangenschap van jaren worden. Voor de lezers van Jenna Blum, Heather Morris, Tatiana de Rosnay en Martha Hall Kelly.

De zusjes Sara, Angela en Margherita groeien in de jaren dertig op in een gelukkig gezin in de Italiaanse kolonie Libië. Maar op bevel van Mussolini worden begin 1940 dertienduizend kinderen uit Libië ‘uitgenodigd’ om in de zomervakantie hun moederland Italië te leren kennen. Ook de zusjes worden vol verwachting door hun ouders op de boot gezet. Ze komen echter terecht in een fascistisch jeugdkamp aan de kust van Toscane, waar ijzeren discipline en terreur regeren. Sara, de oudste, raakt onder de indruk van de propaganda. Angela ziet haar veranderen en gaat in verzet, en de jongste, Margherita van amper vijf, sluit zich van de buitenwereld af. Uiteindelijk is er nog maar één uitweg: samen ontsnappen, met gevaar voor eigen leven…

‘Een ware odyssee, ontroerend en geschreven met historische nauwgezetheid.’ – La Republica

‘Gevoelige roman over een onbekende pagina in de Italiaanse geschiedenis.’ – Corriere della Sera